Agility

Agility trénujeme na našem cvičáku v Třeboni (www.agility-trebon.cz) už opravdu dlouhou dobu, ale žádné valné výsledky zatím nemáme a rozhodně je od nás taky nečekejte. Oskara agility baví a lítá po parkuru jako šílenej, z čeho plyne náš největší problém a to je rychlost mého běhu. Většinou je to tak, že Oskar např. z tunelu vybíhá a já k němu teprve dobíhám, nicméně stále pylně trénujeme a to z jednoho prostého důvodu že nás to prostě oba baví.

Více info www.klubagility.cz

   

  • Oskar se zůčastnil Agility závodů 3. 5. 2008 na našem cvičáku v Třeboni, závodil ve třídě začátečníků. Rozhodčí byla pani Jaroslava Podmolová, která postavila pro začátečníky velmi pěkný a jednoduchý parkur (pouze skokovky, áčko, dálka a tunely). Náš běh vypadal asi takto, Oskar překonal skokovku, áčko a místo do tunelu, vyběhl z parkuru rovnou za háravou fenou. Pak jsem se ho snažila cca 3 minuty přivolat, když se dostatečně s fenou seznámil opět přiběhnul na parkur a celý ho doběhl bez jedinné chyby. Asi nemusím psát jak jsme skončili……no nikdo být poslední prostě musí. 

  • Kynologická organizace Agility Třeboň pořádala dne 19. 4. 2009 závody agility a když se u nás doma konají zavody nemůžeme na nich s Oskarem chybět. Nechce se tomu ani věřit, ale soutěžit přijelo rekordních 81 týmů nejen z ČR, ale i z Rakouska. V začátečnících ve třídě small nás bylo 5 týmů. Musim dodat, že jsem měla zase pěknou trému, zejména z toho, aby Oskar opět nezdrhnul z parkůru za háravkou jako při závodech v loňském roce. Stal se ovšem malý zázrak a Oskar i přesto že na závodě háravky byly nečuchal ani neměl jarní choutky :-). Závody pískal pan Ing. Zdeňek Spolek, kterému děkujeme za vstřícný a profesionální (i přátelský) přístup během celých závodů. Děkuji především za náš tým, kde se spolehlivějším a jistějším v týmu stává Oskar :-). Pan rozhodčí nám začátečníkům postavil opravdu pěkný běhavý parkúr a jumping. A jak Oskar běhal? Překvapivě dobře, i když bylo pár chybiček. V běhu začátečníků seskočil z kladiny, ale já myslím, že spíše uklouznul, protože byla od rána děsná rosa. I když náš tým (já a Oskar) byl nejrychlejší nakonec to bylo na bronzovou medajli, ale pro nás je to opravdu velký úspěch.

   

 

Agility závody 19. 4. 2009