Novinky 

20. 12. 2009 Na "našem" cvičáku se konalo vánoční závodění, ale protože byla strašná zima a Oskar klepal kosu, šlo se hned domu.  Tedy až potom co se Oskar proběhl po celém cvičáku a ulovil Atíka :-(

                  

13. 12. 2009 Nové fotky na  www.hadespaleur.rajce.idnes.cz/Oskarek_na_snehu/.

8. 12. 2009 Štěňátkům v chovné stanici Paleur jsou dva týdny, mají se čile k světu a začínají otevírat očka :o)

               

6. 12. 2009 Tak už nemáme s Oskarýnem žádné velké plány do konce roku, snad jen trénink obedience v Praze a rozlučku na cvičáku  letos v podobě vánočního závodění, na které se moc těšíme a třeba překvapíme a něco i vyhrajeme.                

         

23. 11. 2009 POZOR!!! V chovatelské stanici Paleur mají štěňátka (1 fenku a dva pejsky) po Alence (Alenka z Velfíku) a Frazzlovi (Little Trouble Frazzle).  V případě zájmu piště na anoel.jedina@gmail.com nebo koukněte na www.parson-jack-russell.wz.czNáš favorit je Jaspis :o)

      Jantar   

       Jaspis   

      Jasmína

Naprosto ještě zblbá z Prahy jsem si dneska v poledne nechala Oskárka při procházce lážo-plážo na volno. Nechtěla jsem nic podcenit (zejména policii) tak jsem se neustále rozhlížela do všech světových stran, to mě ovšem nemohlo napadnout, že na parkovišti si bude dávat šlofíka zajíc. Kdo zná Oskara ví, že ihned nasadil svůj dostihový běh, ale pozor utrpěla jsem velký šok když po prvním přivolání v rychlosti Oskarýn otočil a zcela ukázkově předsedl!!! No on ten pes snad vážně poslouchá!!! Jo a zajíc zdrhnul na hřbitov :-)

21. 11. 2009 Tak máme za sebou další rodinnou návštěvu a to tentokrát u Lenky s Igčou v Praze. Oskárek se hned po příchodu choval jako největší buran z jihu, zabavil totiž Igče její veškeré hračky (skrblík). Velmi mě překvapilo, když Lenka vyšla z paneláku a hned Igču pustila na volno, zvlášť když kousek od baráku je stanice metra, silnice kde jezdí auta a tramvaje, všude spousta lidí a na louce si hrajou děti. Když jsem se rozhlédla napočítala jsem zhruba 10 psů (z toho 5 yorkšírů), kteří si zde na volno pobíhaj a nikoho to netrápí. Tak jsem Oskárka pustila taky (trochu se přitom modlila, aby zde nehárala žádná fenka), s Igčou proběhly menší coursingové závody (Igčo musíš ještě trénovat) a přetahovaná o míček (Igčo musíš ještě nabrat svaly). Pak se jelo metrem (Oskárek poprvé v životě a úplně v pohodě) a autobusem do naprosto úžasné Pražské ZOO. Nechci se nijak vychloubat, ale Oskar s Iginkou byla snad větší atrakce než místní gorily, i když jsme si při svačině sedli co nejdál od lidí, stejně za náma chodili a vyptávali se a fotili. Největší hlášky (jsem už zvyklá na povedeného voříška a maličké štěňátko): řečeno s mírným úšklebkem - jackové s dlouhýma nohama a ty dva pejskové jsou stejná rasa, ale jeden je ostříhanej, že jo? Po návštěvě zoo následovala procházka Stromovkou, která je psím rájem a pak cesta k Lence domu. Tam proběhla malá pauza na čaj a pokec a pak už následovala cesta domů do Třeboně.

 

Můj poznatek po celém dni stráveném v Praze: že psi běhají naprosto všude na volno, neřeší tak mezi sebou žádné problémy a rvačky, chodí naprosto spořádaně po chodnicích které lemují frekventované silnice s křižovatkami a místní obyvatelstvo to vůbec hystericky nebere a už vůbec ne místní policie (možná by to mohla vysvětlit kolegům z jihu).  

Můj poznatek po celém dni stráveném s Lenkou: Igča si žije doslova jako prase v žitě. Lenka se jí opravdu hodně věnuje a zvládají spolu i pár pěkných fíglů, navíc Igča chodí s paníčkem do práce, takže není nikdy doma sama. Taky mě velice potěšilo, že si Lenka myslí že je Oskarýn poslušný !!! A doufáme, že nám návštěvu pěkně oplatí.

Fotky najdete: www.hadespaleur.rajce.idnes.cz/ZOO_Praha/

www.parson-russell.rajce.idnes.cz/Oskarkova_navsteva_u_nas_2009_11_21/

17. 11. 2009 Dobré zprávy Inferno Paleur alias Bucík (nevlastní brácha Oskarýna) odcestoval do dalekého Hamburku, kde v chovné stanice The Roadrunners našel nový domov. Doufáme, že se Bucík v početné (nejen) PRT smečce chovatelky Patricie Schnoor pěkně zabydlí.

Další novinka je, že 20. - 23. 9. proběhlo krytí Alenky (Alenka z Velfíku) a Frazzla (Little Trouble Frazzle). Oba jsou výstavně úspěšní (Junioršampión CZ, CAC, Národní vítěz, Krajský vítěz, BOB) a zdravotně testovaní (luxace pately, oční choroby a sluch). Koncem listopadu tak v chovné stanici Paleur očekávají štěňátka všech druhů srsti, zbarvená černobíle a tricolor, s nižšími kohoutkovými výškami, hezkou stavbou těla a výraznými hlavami. Díky výborné povaze obou rodičů by mohla být vhodná na sport, myslivost, vystavování či chov. Výhodou je velmi zajímavý rodokmen, který je ze strany Frazzla zcela nepříbuzný na evropský FCI chov.  Více informací www.parson-jack-russell.wz.cz

16. 11. 2009 Počasí venku nic moc, ale alespoň neprší. Flákáme s Oskárkem obedienci, protože absolutně nestíhám :-( ale alespoň zítra vyrazíme po hróóózně dlouhé době na agility, Oskárek nebude skákat, ale vylepšovat náběhy, slalom atd.

Nové fotky www.hadespaleur.rajce.idnes.cz/Prochazka/

              

31. 10. 2009 se jelo na chatu a speciálně na výlov rybníka Dvořiště.  Výlov rybníka zklamal na plné čáře aneb "šaškárna pro Pražáky" (jízda na poníkách, nafukovací skákací hrad s delfíny pro děti, indiáni hrající na flétny na hrázi a prodej kdejakých cetek....... trochu divná tradice). Nicméně hráz jsme prošli a opět rychle zamířili do vyhřáté chaty, Oskárek si užil volnost neboť široko daleko žádný plot, pouze stopy srn a rozryté pole od prasat.

                        

Fotky najdete na hadespaleur.rajce.idnes.cz/Chata_a_vylov_Dvoriste/                      

25. 10. 2009 Oskar dostal na hraní plyšového Oskara (už nemá čumák) :-) Protože v neděli bylo krásně, vyrazil si Oskar zaběhat u kola a ulil se tak nedělního cvičáku, ale úterní obedienci neuteče.

     Malý kvíz: Kdo je na fotce vedle Oskara? (Nápověda: koukněte na tu podobu).

                              

Na fotce je sám osobně krásný a hrubosrstý Hermés Paleur - Oskarův bratr.            

9. 10. 2009 se Oskar zúčastnil Světové výstavy psů v Bratislavě (více v sekci výstavy) a seznámil se polosestrou Igi (Idea Paleur) :-) 10. 10. 2009 se Oskárek rekreoval na Slovensku v Podhájské :-) 11. 10. 2009 Oskar navšítivil svoji Paleur rodinu ve Valmezu :-) to vše se rovná naprosto dokonale strávené tři dny :-)))

Fotky: www.hadespaleur.rajce.idnes.cz

6. 10. 2009 Oskar si "pracovně" prošel NS Červené Blato. Cestou zkontroloval stav stezky (délka 4 km) a informačních panelů. Červené Blato je národní přírodní rezervace a část rašeliniště je chráněno od roku 1953.

                 

3. 10. 2009 Oskárek se spolu s Vilíkem a Falkem zúčastnili klikr tréninku v Praze Ruzyni. Trénink skvěle vedla Kateřina Lerlová se svojí šikovnou Border kolií Waynem. Nejdříve nás Katka seznámila s historií klikru a s různými možnostmi klikání. Pak následovala velmi praktická ukázka neboť se neklikalo na psy, ale lidi ve dvojicích  na sebe a bylo to opravdu hodně přínosné, protože si každý uvědomí jak se asi cítí pes když  na něj klikáme a on nám nabízí nějaké svoje chování. No a nakonec se klikalo se psy,  zkoušeli se různé metody a cviky např. s krabicí, tyčkou nebo válení sudů. Trénink tval od 9 do 16 hodin a celou dobu nadnámi přistávaly letadla :-D, také bylo výborné zastoupení plemen - border, bearded a dlouhosrstá kolie, sheltie, německý krátkosrstý ohař, viszla a parson russell terriér :-D Všechny fotky najdete na www.hadespaleur.rajce.idnes.cz/Klikr_trenink/.

                 

22. 9. 2009 Oskárek si dal menší procházku či mini-trek cca 12 km, cestou se vykoupal v žabinci a snažil se chytat rybky ve stoce.

                 

19. 9. 2009 Výlet do Terčina údolí, které si užil především Oskárek. Koukněte na celkem vydařené fotky hlavně Oskarýna a tvrze Cuknštejn www.hadespaleur.rajce.idnes.cz/Tercino_udoli/.

            

8. 9. 2009 Druhý tréninky obedience a je to teda nepředstavitelná fuška :-D ale my to jen tak nevzdáme :-D 

            

6. 9. 2009 Oskárek byl po prázdninové pauze poprvné v neděli na tréniku poslušnosti a zcela neočekávaně nám to šlo výborně. Vzhledem k tomu, že je Oskarýn po operaci nohy nám letos opět nevyjdou tolik očekávané zkoušky ZOP, takže budeme doufat že snad na jaře 2010 je uděláme. Tento den byl také Oskar zhruba po 3 měsíční pauze  puštěn na procházce z vodítka a jsem ráda, že to přežil jak pes tak moje nervová soustava.

              

5. 9. 2009 V sekci Sport zavedena obedience, celá fotogalerie z otevřeného tréninku https://lindusatko.rajce.idnes.cz/Otevreny_vycvik_obedience_5.9.2009/www.agilitytrebon.rajce.idnes.cz/Otevreny_obedienc_trening_5.9.2009/ děkujeme Lindě a Lucce.  

28. 8. 2009 Nové fotky z dnešní koupačky ve Světě na rajčeti www.hadespaleur.rajce.idnes.cz/Koupacka_28._8._2009/

26. 8. 2009 Takže tento pátek to bude měsíc co byl Oskarýn operován na klinice U hada  v Českých Budějovicích. Oskar se pomalu ale jistě dostává (k mé smůle) do své hyperaktivity. Začíná být velmi těžké ho usměrňovat v pohybu, stále totiž nesmí běhat a skákat a to cca do půlky měsíce září. Aby se mu pořádně osvalila nemocná noha, chodí Oskar každý den plavat do rybníka Svět alias Brčálníku (včera se perfektně zamotal do vlasce). Protože nebudeme moct docházet na tréninky agility a flybollu zkusíme obedience (ha ha ha to chci vidět). Každopádně 5. 9. se koná na našem cvičáku (KO Agility Třeboň) otevřený trénink obedience na který se s Oskarem chystáme a kde se dozvíme co že to obedience vlastně je?

 

5. 8. 2009 Tak Oskárek už pomaličku začíná běhat po čtyřech, tedy pokud běží po trávě. Včera si hajzlík zkrátil jeden steh, proto bez naší přítomnosti musí nosit krunýř a to hlavně na noc. Taky začíná na procházce (při které je na vodítku) vysílat na ostatní psy, začal si hrát s hračkama, vítat návštěvy, takže to vypadá že máme vyhráno. Jinak neleníme a rehabilitujeme nožku, masážemi, lehkým napínáním a taky začnem po vyndání stehů plavat.

     

4. 8. 2009 V chovatelské stanici Paleur jsou stále volní  dva pejsci. Kontakt www.parson-jack russell.wz.cz nebo anoel.jedina@gmail.com. 

                InfernoIncident

30. 7. 2009 Vložen nový odkaz www.pinquinovi.webnode.cz kde najdete Dobbyho (Tender Trey z Jeřeně) a Fanny (Bull Brother´s Hardy). Tito dva parsoni jsou bohužel nechovní, ale jak uvidíte jejich panička si snima pořádně užívá život. Doporučuji se kouknout na pár videí z agility závodů a přečíst pohádky.  

29.7. 2009 Včera byl Oskárek operován na Klinice u hada u pana MVDr. Bartoně v Českých Budějovicích , kterému tímto hrozně moc děkujeme. Co se stalo? Oskárek po jednom z tréninků flyballu začal kulhat, navštívala jsem tři veterináře a všichni se shodli, že je to natažený zadní stehenní sval a že potřebuje klid. Protože se mi to nezdálo, začala jsem hledat na internetu veterináře specialistu oboru ortopedie, tak jsem objevila MVDr. Bartoně. Na první domluvené schůzce a po prvním prohmatání zadní levé nohy řekl, že je to nastopro křížový vaz a následný rengen to potvrdil, prý to je typický úraz při flybollu. Včera skoro celý den Oskárek prospal. Dneska je se mnou v práci a chrápe taky, i když už se snaží chodit po třech.  

                  

20. 7. 2009 Vloženy dva nové odkazy nevlastních sourozenců a to www.podivnasmecka.ic.cz Inkognito Smile Paleur alias Smajlík a www.parson-russell.cz Idea Paleur alias Igi.

11. 7. 2009 Oskar oslavil svoje třetí narozeniny, zároveň blahopřejeme všem sourozencům z vrhu H - Héraklés, Hermés, Hestiá, Hébé a Hekaté.                                

4. 7. 2009 na našem domovském cvičáku se dnes pro členy organizace konal rozlučák, který měl letos podobu v maškarním. Akci daly dohromady Lucka a Linda, kterým patří velký dík.

                                

23. 6. 2009 V chovné stanici Paleur mají ještě dva volné pejsky!!! Kontakt www.parson-jack-russell.wz.cz nebo anoel.jedina@gmail.com.

         

21. 6. 2009 Nová fotogalerie na www.hadespaleur.rajce.idnes.cz s názvem Monty a Oskar.

15. 6. 2009 Do odkazů přidán Adam a Artuš "Hope" z Růžičkovy školky (plemene JRT, naši kamarádi ze cvičáku), chovná stanice Niarra (kolie dlouhosrstá, kde mají nyní od Saphirky úžasná malá štěňátka) a Azekel Africké slunce (Rhodéský ridgeback), kterého ve městě nepotkáme jak je rok dlouhý, ale vždy se náhodně potkáme na výstavě.


4. 6. 2009 V menu přidán - Monty úhlavní nepřítel.  

A po dlouhatánské době máme fotky Oskárčat, tedy pouze dvou z nich -Chelsea a Charlieho. Štěňátka se prý mají dobře, pěkně papaji a rostou. Za fotky děkuji majitelce Candy Agniezce. Štěňátka mají na své stránce udělaný slide, celá fotografie štěňátek bude postupem času přesunuta na naše stránky na rajčeti.

 Charlie

Chelsea

27. 5. 2009 Oskárek byl zařazen do evidence na www.russell-terriers.wz.cz, najdete ho v sekci Parsoni v CZ a SK a odkazech na webové stránky. Tímto bych chtěla poděkovat Monice Rytířové (webmaster, chovná stanice www.monry.ic.cz - Blueberry čeká štěňátka) za zařazení Oskara. V září budou mít stránky nový desing a budou komplet předělané.

Tak vám musím sdělit, jak "vysoce inteligentní" paničku mám. Chytrá je občas jak rádio, cenné rady uděluje do všech světových stran, ale aby si je vzala sama k srdci, to ne. Nebudu to dál protahovat, prostě jsem se na procházce potkal s nepřítelem č.1 a a jak jinak, oba navolno.  Samozřejmě byla rvačka, nutno dodat ani jeden z nás v tom nebyl nevinně . Již delší dobu si to potřebujeme mezi sebou vyříkat (jsme oba stejně staří). Jak jsem tak prohrával (překvapivě), protivník mě chytnul za mé překrásné pravé oko, no a protože to dost bolelo, začal jsem řvát jako pavián. To už se panička nevydržela jen tak na souboj koukat a jala se mě zachraňovat. Snažila se mě chytnout za ocas, ale jelikož jsem já i můj protivník velmi rychlý a mrštný - neměla šanci. Celkem rychle, holka, pochopila, že to nejsem ani já, ani druhý pes co tady krvací. Neměla ani šanci zaznamenat, kdo z nás dvou jí kousnul. Co vám mám povídat, teklo zní krve jako z vola. Na její ukazováček pravé ruky padl celý balík papírových ubrousků a i  to bylo stále málo. Dala mě ihned na vodítko a letěla se mnou domu.  V parku nám uskakovaly z cesty matky s kočárky, asi to musela být skvělá podívaná. Pak mě hodila domu a jela na kole na záchranku. Tam jí doktor řekl, že jí neošetří, že musí se zraněním na pohotovost. Tak sedla na kolo a jela na pohotovost, kde čekala dvacet minut do otvíračky. Pan doktor, který měl službu, na to kouknul a řekl, že to neni na šití. Po velmi důsledném vyčištění rány a podepsání papíru, že byla poučena o tom, že může být nakažena smrtelnou nemocí - vzteklinou (tohle podezření máme s paníčkem již delší dobu), byla propuštěna domů. Druhý den ráno šla k praktické lékařce na kontrolu. Ta, když ukazováček uviděla, tak se zhrozila a poslala jí rovnou na chirurgii na šití. Protože je to holka velmi citlivá, nedokázala se koukat na šití a tudíž ani neví kolik štychů má. Každopádně měla štěstí, nebylo to rozervaný až na kost a i šlacha byla uchráněna. Ještě jsem musel já i můj nepřítel na vyšetření, aby nám dali potvrzení a štempl že jsme oba zdraví. No a jak jsem dopadl já? Zhruba 5 mm pod pravým okem mám dvě tržné rány od špičáku protivníka. A proč vám to všechno píšu? Uvědomte si, že psí rvačka hůř vypadá než ve skutečnosti je a pravidlo č.1, nikdy se do psí rvačky nemíchejte. A kdo je můj nepřítel? Víte, jsem kádr a nechci ho prásknout. Jo a ještě ke všemu jsem měl jet v neděli na dogfrisbee seminář a teď místo toho budu trčet doma. No to je teda terno :-(

 20. 5. 2009 Máme novou fotogalerii na rajčeti - www.hadespaleur.rajce.idnes.cz Najdete tam první fotky z dnešní koupačky ve Světě.

 19. 5. 2009 Dlouho očekávané zkoušky ZOP a ZPÚ1, které organizovala KO Agility Třeboň ve dnech 20. 6. byly zrušeny. Pani rozhodčí bohužel musela tento naplánovaný termín zrušit. Zkoušky se tak odkládají zřejmě na září 2009. No neva, alespoň můžeme spoustu věcí dopilovat do dokonalosti :-DDD

A jedna radostná zpráva - v chovné stanici Paleur se GIGI-LOU narodilo 6 štěňátek (3 pejsci a 3 fenky- stejně jako ve vrhu H, ze kterého je Oskar alias Hádés). Štěňátka ještě nemají jména, ale předem je jisté, že budou od písmene I. Koukněte jak jsou krásný - můj favorit je pejsek č. 1 :-)

  fenka č. 1                                fenka č. 2                                 fenka č. 3

  pejsek č. 1                              pejsek č. 2                                 pejsek č. 3

14. 5. 2009 Tak tento "parsoní sumo závodník" na fotkách je Oskarova maminka Gulabin´s GIGI-LOU, která každým dnem porodí štěňátka. Podle óóóbrovského břicha se dá předpokládat pěkná nadílka parsoních andílků či ďáblíků :-D Pokud máte zájem napište paní chovatelce Leoně Urbanové na anoel.jedina@gmail.com nebo se přímo mrkněte na webové stránky chovné stanice Paleur www.parson-jack-russell.wz.cz - doporučujeme   :-DDD

                      

11. 5. 2009 Seznámení s novým členem rodiny - Sophia alias Číča :-D

                         

8. 5. 2009 Oskárek se zúčastnil KVP Hluboká nad Vltavou, rozhodčí byla paní Olga Dolejšová a Oskarýn obdržel V1, VT, KV (posudek v sekci výstavy). Kamarádka Linda vystavovala svého "caníka" Árnýho a přitom nám ještě stihla udělat pár fotek s Oskarem ve výstavním kruhu - lindusatko.rajce.idnes.cz/Arny_Oskar_na_vystave/#album .

                 

1. 5. 2009 Tak konečně doplněný text a fotky ze závodů, které byly v Třeboni 19. 4. Za fotografie děkujeme Lucii Duškové, která má chovnou stanici www.niarra.estranky.cz, její fenka Saphira (dlouhosrstá kolie) čeká právě štěňátka!!!

Oskárek dneska vyrazil na další stezku, tentokrát CNS Rožmberk a uběhl u kola cca 20 km.

19.4. 2009 Agility závody v Třeboni, Oskárek si ve třídě začátečníků (kde měl další čtyři konkurenty) doběhl pro bronzovou medajli. :-D Víci info a fotek bude za pár dní v sekci Sport - agility. 

15. 4. 2009 Včera si Oskárek udělal menší výlet (NS OKOLO SVĚTA 12 km).  Šel, běhal, plaval, aportoval a nakonec chtěl spáchat sebevraždu (:-D) skokem do rašeliniště nebo možná chtěl pouze osobně vyzkoušet proceduru z Třeboňských lázní, kdo ví?  Fotky najdete ve fotogalerii.

7. 4. 2009 Tak a je to tady :-( "Oskárčata" odchází do nových domovů. Jako první odešla malá čertice Chelsea, která bude bydlet ve městě Gdaňsk (6. nějvětší město Polska a hlavní mořský přístav) u paní Doroty.  Jako druhý odešel pejsek Charlie a to do města Niemczech v Polsku k rodině pana Janusze. No a poslední odešla Chiguita, která ale zůstavá ve svém rodném městě Jastrzebiu Zdroja kde bydlí Agniezska s Candy. Chiquitu našla domov u Agniezsky kamarádky Joasi a bude to tak druhý parson ve městě. Více fotek v sekci Potomci.

Přejeme štěňátkům, aby vedla ještě lepší a zábavnější život než jejich psí rodiče.

5. 4. 2009 Trénink dogfrisbee v Lysé nad Labem - nadšení psi i lidi. Více info a fotogalerie v sekci Sport - dogfrisbee. Na akci se objevila ve třídě mírně pokročilých parsonka Gledis Mandylion, tak jsem je spolu s Oskarem vyfotila :-D, tímto děkuji slečně majitelce.

4. 4. 2009 Dnes byl Oskárek na tréninku agility na "našem" cvičáku v Třeboni, musíme holt trénovat závody jsou za dveřmi. Nové fotky ve fotogalerii. Budeme také jezdit na agility do Neplachova, kde nás bude opět trénovat pani Marta Hlaváčková.

20. 3. 2009 A další fotky 6 ti týdenních štěňátek "Oskárčat" v sekci Potomci. Oskárek má vytvořen svůj první slide show v sekci Oskar.

                    

V chovné stanici Paleur byla nakryta dne 20. 3. 2009 fenka ICH. GULABIN´S GIG-LOU (Oskarova maminka) slovenským mladým psem Fox Meadow´s Beetlejuice "Eddiem". Štěnátka by se měla narodit zhruba v druhé polovině května. Dají se očekávat všechny druhy srsti (hladká, broken i hrubosrstá) a také všechny barvy (bílá, bílohnědá i tricolor). Pokud máte zájem a především čas (počítejte s tím, že malý russlý ďábel potřebuje alespoň dvě hodinky denně lítat venku, házet nonstop míček nebo jinak zaměstnat hyperaktivní mozínek) pak se koukněte na www. parson-jack-russell.wz.cz.

19. 3. 2009 Do Oskarovo rodné chovné stanice Paleur www.parson-jack-russell.wz.cz přibyl nový člen Little Trouble Frazzle, který pochází z německé chovné stanice The Roadrunner´s a je samozřejmě krycím psem.

 Do odkazů byla přidána Oskarova sestra Hékaté Paleur alias Kačenka www.dracikrev.wbs.cz, která žije ve smečce s parsonkou Flórou Lovely Binisi, voříšky Ajkou a Šmudlou a kavkazským pasteveckým psem "Pumičkou".

13. 3. 2009 Pátek třináctého smolný den - pro nás teda určitě ne, máme totiž další fotky "Oskárčat", které najdete v sekci Potomci. Ač se nám tomu nechce ani uvěřit Agnieszka (majitelka Candy) tyto fotky pořídila v šest hodin ráno :-D

                         

11. 3. 2009 Tento výraz si moc dobře pamatuji, když byl Oskar malý. V překladu znamená já nic, já tu jen tak klidně sedim -nenechte se ovšem zmýlit ve vedlejší místnosti buď hoří nebo je z ní kůlnička na dříví. Nové fotky štěňátek v sekci Potomci.

         Synátor Charlie Russellek     

6. 3. 2009 Zítra bude v Polsku velká oslava :-D Štěňátka totiž slaví narozeniny, je jim přesně jeden měsíc. Mrkněte na nové fotky v sekci Potomci. Chiguita je trošičku vypasenější modelka, Charlie je mamánek a Chelsey je malej akční ďábel (po kom asi tak?).                            

5. 3. 2009 Dneska je čtvrtek a to znamená, že byl výcvik poslušnosti. Nás "pokročilé" trénovala Verča Závodská a Oskar si to patřičně užil. Jelikož pršelo a Oskar vypadal po výcviku jako prase, putoval doma rovnou do vany (koukněte do fotogalerie s názvem koupel), kterou teda nijak zvlášť nemusí. Po každém koupaní Oskar šílí, blázní s hračkama a lítá z postele na gauč. Pokud někdo z Vás četl skvělou knihu Marley a Já od Johna Grogana dá se toto chování popsat jako Oskarovo mambo. Pokud máte chvilku čas zajděte do knihkupectví a kupte si tuto úžasnou autobiografickou knihu. Nebudu Vám vypisovat celý děj knihy, ale alespoň pro představu:  bezdětný manželský pár si pořídí trošičku živějšího labradora, kterého nemůžou zvládnout a postupem času k němu ještě přibudou tři děti......nakonec spolu všichni prožijí báječných 13 let. Jó a pokud zrovna nejste milovník knih a vášnivý čtenář v jednom počkejte a zajděte do kina. Film se jmenuje stejně Marley a já a v hlavních rolích se představí Jennifer Aniston a Owen Wilson.                                     

1. 3. 2009 Do odkazů jsem přidala Oskarovo polobráchu Fanfána Tulipána Paleur alias Putina (www.putin.sk), který bydlí na Slovensku spolu s velmi početnou čtyřnohou smečkou. Putin se s páníčky věnuje hlavně agility a dogdancingu. Je také velmi úspěšný na výstavách a je to krycí pes, který má již na svém kontu několik potomků.                      

29. 2. 2009 Oskárek byl na agility tréninku v Č.B., který vedl pan Zdeněk Spolek, který mě strašně pomohl a poradil (konečně někdo kdo má vlastní zkušenost s rychlostí parsonů na parkuru). Oskárek se seznámil s parsoní smečkou z chovné stanice Černý Faun. Pan Zdeněk Spolek bude pískat naše agility závody v Třeboni, tak doufáme, že mu s naším výsledkem uděláme radost.

     Také máme nové fotky štěňátek (viz fotogalerie v sekci Potomci). Štěňátka mají už tři týdny, jsou pěkně akčí, hrají si spolu a zdrhají z pelechu. Agnieszce tak končí pohodička kdy štěňátka pěkně spinkala v pelechu s Candy. Teď musí být neustále ve střehu a hlídat kde co štěněcí trojka zase vyvádí . Zatím to vypádá, že všechny štěňátka zůstanou v Polsku. Pejsek Charlie bude bydlet ve městě Ustronia, Chiquita zůstaně ve městě kde bydlí Candy s paničkou a tak budou moci pozorovat její růst a život. Druhá fenečka Chelsea asi zůstane doma, tedy pokud se Agnieszce podaří přemluvit manžela :-D a já pevně věřim že to dokáže.            

25. 2. 2009 Oskárek byl na posledním zimním agility tréninku v hale v Č.B., které vede paní Hlaváčková.  Teď pro změnu budeme dojíždět na agility tréninky na cvičák v Neplachově a to v naší sestavě Verča a Vilík (německý ohař), Zuzka a Teryna (Nova Scotia Duck Tolling Retriever) a to nejlepší na konec já a Oskar :-D

     Pokud máte pocit, že Váš parson je příliš akční koukněte na toto video www.youtube.com/watch?v=bluJaIMQN0k&feature=related, myslím že majitel tohoho hyper-hyper-hyperaktivního Peta se několik let nevyspal.

 24.2. 2009 Tak malá náprava, tady štěňátka už opravdu čučí na svět (další fotky viz sekce Potomci).

                    

23. 2. 2009 Štěňátka dělají již 16 dnů radost Candy a její paničce, už vidí a dokonce si začínají hrát. Máme jejich nové fotky (viz sekce Potomci), ale bohužel zase na nich chrápou :-D Pro srovnání zde máte fotku Oskara ve věku štěňátek, kterou pořídila chovatelka paní Urbanová. 

       

Pokud budete mít někdy čas a chuť můžete se kouknout na www.parson-jack-russell.wz.cz, což jsou stránky chovatelské stanice Paleur ze které Oskarýn (Hádés Paleur) pochází. Objevíte zde celou fotogalerii (foto - štěňátka vrh H) jak Oskar a jeho sourozenci vyrůstali, navíc zde najdete spoustu zajímavých informací o parsonech např. trimování (nás se tedy vůbec netýká jelikož je Oskar hladký),  způsoby lepení a nápravy uší či zdraví. Přečtěte si také povídání o Oskarově krásné mamince Gulabin´s Gigi-Lou (import z Holandska), polosestře Galathee Paleur alias Princezně, rošťačce Alence z Velfíku (fenka po Oskarově polosestře Fintě Fň Paleur), veteránce Gale z Martínkovic nebo hrubosrstém bratrovi Héraklovi Paleur alias Herkulovi. Oskárek zde má samozřejmě také vytvořenou vlastní stránku a paní Urbanová napsala i krátké povídání o něm, myslím že malá ukázka úplně postačí ,,do mysli se mi nesmazatelně zapsal jako malý temperamentní pejsek, který chce být u všeho první a jen tak se nedá odradit. Hlavně v otázkách krmení byl Oskar nekompromisní terorista" :-D. 

Pokud přemýšlíte nad parsoním štěnátkem tak slyšte, letos na jaře nebo v létě 2009 plánují v chovatelské stanici Paleur štěňátka. Pokud budete mít zájem napiště paní chovatelce Leoně Urbanové na anoel.jedina@gmail.com.  

17. 2. 2009 V sekci Potomci vytvořena fotogalerie štěňátek. Tak se nám zdá, že z Charlieho se začíná stávat pěkný mamánek.                 

Oskara pomalu, ale jistě přestává zima bavit, tak si zašel do pizzerie. Dlouhé zimní večery tráví s tímto fialovým pískacím míčkem, který brzo prohodíme oknem :-D

                        

11. 2. 2009 Štěňátka stále jí, spí, jí, spí, jí.... a tak se začíná pěkně ohýbat ručička na váze.

Charlie (pejsek) vážil 200 g - nyní 330 gramů
Chiquita (fenka) vážila
230 g - nyní 370 gramů 
Chelsea (fenka) vážila
210 g - nyní 360 gramů
        

9. 2. 2009 Máme nové fotky štěňátek, více v sekci potomci. Štěňátka mají také už svá jména, pejsek je Charlie a fenky Chiquita a Chelsea.           

8. 2. 2009 Na výstavě MVP Brno se Oskárek seznámil s parsonkou "Berry" Fox Meadow´s Blueberry. Děkujeme majitelce Berušky slečně Monice Rytiřové (www.monry.ic.cz) za fotky z výstavního kruhu a společné fotky Berry s Oskarem a za příjemný pokec o parsonech :-D Více fotek ve fotogalerii.

                                           

7. 2. 2009 Tak máme za sebou další výstavu. Oskar se zúčastnil MVP Brno s výsledkem VD, rozhodčí byl pan Ing. Kubala ze Slovenska. Více v sekci výstavy. A ještě máme jednu skvělou zprávu Oskar je táta. Oskárčata (jeden pejsek a dvě fenky) jsou tedy již na světě, na první fotky Candy se štěňátký se můžete podívat v sekci Potomci.